Częste pytania

Jeśli nadal zastanawiacie się Państwo czy praca w roli opiekuna jest dla Was odpowiednia, zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami kandydatów. To dla nas zupełnie naturalne, że chcecie Państwo znać wszystkie szczegóły. Nasza firma jest m.in. po to, żeby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania tak, abyście Państwo czuli się pewnie i bezpiecznie.

mloda-dziewczyna-opiekunka-podaje-starszej-pani-herbate
Jakie wymagania muszę spełnić aby zostać opiekunem osoby starszej w Niemczech?

Podstawowym wymogiem jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Mile widziane jest również doświadczenie w sprawowaniu opieki nad seniorem, ale nie jest to czynnik niezbędny. Umiejętność porozumienia w języku niemieckim oraz predyspozycje takie jak empatia, zadaniowość i odpowiedzialność w wielu przypadkach wystarczą aby być idealnym kandydatem.

Czy brak znajomości języka niemieckiego wyklucza mnie jako kandydata na stanowisko opiekuna osób starszych w Niemczech?

W wielu przypadkach znajomość języka niemieckiego jest niezbędna , jednak zdarzają się rodziny, które są skłonne zatrudnić opiekuna bez znajomości języka niemieckiego.

Czy przed wyjazdem mogę spodziewać się kontaktu ze strony rodziny seniora?

Tak, zdarza się, że przed przyjazdem, rodzina kontaktuje się z osobą, która będzie opiekować się seniorem.

Czy osoba nie posiadająca doświadczenia w opiece, może otrzymać pracę jako opiekun osoby starszej?

Oczywiście, firma BiS Partners zatrudnia również osoby bez doświadczenia, ponieważ wielu seniorów to osoby niewymagające specjalistycznej wiedzy i opieki (np. medycznej). Są to osoby samotne, które potrzebują towarzystwa i wsparcia w czynnościach dnia codziennego takich jak gotowanie i sprzątanie.

Czy opiekun może wybrać miejsce pracy?

Oczywiście. Przed podpisaniem umowy, przeprowadzamy z kandydatem dokładną rozmowę, przedstawiamy oferty pracy zgodne z oczekiwaniami przyszłego opiekuna. Ostateczna decyzja zawsze należy do Państwa.

Czy BiS Partners zapewnia ubezpieczenie?

Tak. W naszej firmie priorytetem jest bezpieczeństwo zatrudnienia, dlatego zapewniamy naszym pracownikom umowę zlecenie, oraz ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech.

Czy będąc w Niemczech mogę korzystać z opieki medycznej?

Tak. Firma BiS Partners organizuje ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że w razie potrzeby otrzymacie Państwo pomoc medyczną w Niemieckim szpitalu lub przychodni.

Czy opiekun pracuje 24h/dobę?

Czas pracy opiekuna jest zależny od rytmu dnia seniora i jego potrzeb. Każdy opiekun ma prawo do odpoczynku w ciągu kilku niedługich przerw dziennych, oraz jednej dłuższej trwającej min. 2 h. Dodatkowo opiekun może korzystać z jednego, pełnego dnia wolnego w ciągu tygodnia.

Czy pracując jako opiekun osób starszych w Niemczech ponoszę koszty utrzymania i zakwaterowania?

Nie. Rodzina w Niemczech zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie w pełnym zakresie.

W jaki sposób mam dojechać do miejsca pracy?

Firma BiS Partners zapewnia swoim pracownikom pełne wsparcie, w tym również transport do miejsca pracy, oraz powrót do domu. Dojazd do pracy odbywa się zawsze z dokładnego miejsca zamieszkania, a powrót z dokładnego miejsca pracy. Przed wyjazdem ustalamy termin i adres pod który przyjedzie kierowca firmy przewozowej.

Masz pytania? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem serwisu internetowego jest BIS PARTNERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Krakowie. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: kontakt@bispartners.pl oraz numer telefonu kontaktowego: (+48) 511161045, (+48) 665366228.”

  KONTAKT

  Biuro

  Al. 29 Listopada 85, 31-408 Kraków

  Godziny pracy

  Pon - Pt:
  9:00 - 17:00

  Telefon

  511 161 045

  E-mail

  kontakt@bispartners.pl

  praca@bispartners.pl

  Regon:

  38953767800000

  NIP: 9452246359

  KRS: 0000913414

  ZNAJDŹ NAS NA:

  MG Web Design